1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Pyszora odejdzie z Olimpii

Pełniący funkcję prokurenta spółki akcyjnej Olimpia Grudziądz, 51-letni Marian Pyszora prawdopodobnie z końcem miesiąca odejdzie z klubu.

Pyszora razem z Sylwestrem Szałkowskim objęli władzę w klubie decyzją prezydenta Grudziądza - Macieja Glamowskiego 22 stycznia 2019 roku. Od początku przewidywaliśmy, że ich kariera nie potrwa długo, ale że skończy się jeszcze w tym samym roku kalendarzowym jest - nie tylko dla nas - pewnego rodzaju niespodzianką. Wpłynęło na to kilka czynników, a przysłowiowym gwoździem do trumny mogła stać się niedawna kontrola CBA sprawdzająca prawidłowości umów pomiędzy firmami prokurenta a spółką Olimpii. I choć sama kontrola CBA nie musi oznaczać konsekwencji prawnych dla prokurenta, to jednak odbiła się negatywnym echem w mieście i mogła przechylić czarę goryczy w ratuszu, w klubie, a być może i u samego Pyszory.

Przypomnijmy, że prezesa Szałkowskiego również już w klubie nie ma. Jego druga rezygnacja spotkała się z akceptacją włodarzy miasta i 10 maja przestał pełnić swoją funkcję.

Pyszora nieobecny w klubie i na meczu

W ostatnią sobotę Biało - Zieloni pokonali w Grudziądzu Zagłębie Sosnowiec 2:1, ale Pyszory na stadionie zabrakło. Wg naszych informacji od jakiegoś czasu jest także mniej obecny w budynkach klubowych. Choć klub oficjalnie żadnych informacji nie udziela, to przypuszczamy, że dni Mariana Pyszory przy Piłsudskiego 14 są policzone.


zdjęcie: Łukasz Szałkowski / Pomorska
źródło: GKSOlimpia.com

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113