1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Wychowanek Olimpii zadebiutował w Ekstraklasie

Tomasz Dejewski kilka lat temu zapewniał, że cierpliwie czeka na swoją szansę. Jego praca została doceniona i we wrześniu zadebiutował w Ekstraklasie.

24-letni zawodnik jest wychowankiem Olimpii Grudziądz. Po treningach w bydgoskim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży i grze w juniorskich ekipach Biało - Zielonych, w 2011 roku postanowił opuścić Piłsudskiego 14 i spróbować sił wyżej. Ostatecznie trafił do Lecha Poznań, gdzie regularnie szkolił się w miejscowej akademii. Latem 2016 roku pojawił się temat powrotu do Olimpii, jednak ostatecznie został wypożyczony z Kolejorza do Warty Poznań, gdzie oswajał się z seniorską piłką na poziomie drugoligowym oraz pierwszoligowym.

Przed rozpoczęciem trwających rozgrywek - po trzech latach przerwy - otworzył swój nowy rozdział na obiekcie przy ul. Bułgarskiej i kilka tygodni temu zadebiutował w meczu PKO Ekstraklasy.

14 września zagrał pół godziny w Gdańsku, w przegranym przez lechitów starciu z Lechią (1:2). Kilka dni później dołożył kolejne 12 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:1), z kolei przełomowa była 10. kolejka. 28 września znalazł się w podstawowym składzie na spotkanie w Zabrzu z Górnikiem (3:1), gdzie rywalizował przez pełne 90 minut. Dejewski skorzystał na kontuzjach innych defensorów, ale zaprezentował się na tyle okazale, że śmiało może być brany pod uwagę w przyszłości. - Piłka pisze różne scenariusze i ja też jestem tego przykładem. Można zagrać w PKO Ekstraklasie, będąc po różnych przeszkodach, tych mniejszych i większych. Obecny sezon też to potwierdza, że nieszczęście jednego może być szczęściem drugiego. Obecnie korzystam na tym, że inni moi koledzy mieli kontuzje, jednak z tą nadzieją, że wrócą szybko do zdrowia. Ja w tym czasie dam z siebie wszystko - mówi. - Cieszę się, że te 3 ligowe spotkania i mecz w Pucharze Polski wyglądały nieźle w moim wykonaniu. Nie zdarzył się moment, żebym zawiódł. Było w porządku, jednak zawsze są rzeczy do poprawy - dodaje.


źródło: własne / Lech Poznań / fot. Lech Poznań

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113