1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Ricky van Haaren w Grudziądzu

Ricky van Haaren ma być wzmocnieniem do środka pola. Holender podpisał w czwartek kontrakt z Olimpią.

CV 28-letniego pomocnika wygląda obiecująco: Feyenoord Rotterdam, VVV-Venlo, ADO Den Haag, FC Dordrecht (w tym samym klubie grał też Omran Haydary), rumuńskie Dinamo Bukareszt i turecki Sanliurfaspor. Łącznie w rozgrywkach Eredivisie zanotował 100 meczów, mając w swoim dorobku 3 gole i 5 asyst. Było to już jednak dość dawno temu.

W sezonie 2017/18 trafił do naszych południowych sąsiadów - do słowackiego AS Trencin. Tam szło mu różnie. Nie zmieścił się w kadrze do kwalifikacji Ligi Europy, natomiast w Fortuna Lidze zagrał 10-krotnie i zdobył trzy gole. Wiosnę spędził już w klubie przyszłego wicemistrza kraju - Slovana Bratysława. Sezon skończył tam z jednym meczem ligowym i jednym pucharu Słowacji, podobnie jak rundę jesienną kolejnego sezonu, z tą różnicą, że strzelił bramkę w pojedynku przeciwko Michalovce (2:1).

W styczniu tego roku Slovan rozwiązał umowę z Holendrem. Wprawdzie w marcu pomocnik trafił na kilkutygodniowe testy do FC Dordrecht, ale ostatecznie nie podpisał tam kontraktu. W tym przypadku również nie wiadomo, czego spodziewać się po nowym graczu Olimpii. Doświadczenie z pewnością jest po jego stronie, ale czy podobnie będzie w przypadku samego ogrania i przygotowania fizycznego?

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113