1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Omar Monterde zawodnikiem Olimpii

Omar Monterde podpisał kontrakt z grudziądzką Olimpią. Zawodnik występował w poprzednim sezonie w innym pierwszoligowcu - GKS-ie Tychy.

30-letni Hiszpan gra przede wszystkim na pozycji bocznego pomocnika. Jest wychowankiem klubu z rodzinnej Walencji - Levante, gdzie na seniorskim poziomie zagrał niegdyś dwukrotnie. Później trafiał do innych klubów w swoim kraju - UD Pucol, Mislata, Alcoyano, Valencia B, UD Melilla, Acero i CD Castellon.

W Polsce pojawił się w sezonie 2015/16, podpisując umowę z Legionovią Legionowo. Jesienią na poziomie II ligi zdobył 6 goli, po czym wiosną grał już poziom wyżej - w Bytovii Bytów.

W sezonie 2017/18 wrócił na chwilę do Hiszpanii (Linares Deportivo), by wiosną 2018 roku związać się z Lincoln FC, z którym zdobył mistrzostwo Gibraltaru.

Przez ostatni rok reprezentował GKS Tychy. W rozgrywkach Fortuna 1. Ligi wybiegł na boisko 24 razy, trzykrotnie pokonując golkiperów rywali.

fot. Tyski flesz

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113