1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Blisko milion złotych za Haydarego!

Olimpia odrzuciła rekordową ofertę Zagłębia Lubin, które chciało zapłacić za 21-letniego Afgańczyka 800 tysięcy złotych!

Klub z Ekstraklasy był bardzo zdeterminowany w swoich staraniach i chciał pozyskać najlepszego strzelca Olimpii jeszcze w ostatnim dniu letniego okienka transferowego. Kwota, którą "Miedziowi" gotowi byli zapłacić, byłaby rekordowa w całej historii naszego klubu. Prezes Tomasz Asensky długo zastanawiał się nad sprzedażą Haydarego, jednak po sobotnim meczu z Wartą Poznań postanowił zatrzymać zawodnika reprezentacji Afganistanu, przynajmniej do końca rundy jesiennej.

Użyłem wszelkich dostępnych argumentów, by przekonać go do zostania. Bardzo szanuję Omrana, że pomimo dużo lepszych warunków finansowych, które mu oferowano, został w Olimpii - powiedział prezes Olimpii, Tomasz Asensky. 

Filigranowy napastnik trafił do Grudziądza przed sezonem i już w debiucie ustrzelił hattricka. Afgańczyk robi furorę na boiskach Fortuna I Ligi. Z 6 golami na koncie jest samodzielnym liderem strzelców zaplecza Ekstraklasy.

Klauzula odejścia Haydarego

Zimą uruchomi się klauzula wykupu Omrana wynosząca 75 tysięcy euro (ok. 325 tysięcy złotych). Trudno oczekiwać, by któryś z klubów Ekstraklasy jej nie wykorzystał. Naturalną opcją wydaje się być Zagłębie, jednak niewykluczona jest inna droga Omrana. W letnim okienku Portugalczyk Tiago Alves, który był po słowie z Górnikiem Zabrze, ostatecznie trafił do innego zespołu z Ekstraklasy - mistrza Polski, Piasta Gliwice.


źródło: GKSOlimpia.com

 

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113