1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

(Nie)zwykły powrót przy Piłsudskiego!

Wszystko wskazywało, że podopieczni Jacka Trzeciaka przegrają kolejne spotkanie Fortuny I Ligi, jednak w końcówce Biało - Zieloni pokazali charakter i wygrali 2:1 pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec.

Grudziądzanie nie grali rewelacyjnego spotkania i przegrywali od 55. minuty 0:1 po bramce Fabiana Piaseckiego. I gdy większość kibiców przy Piłsudskiego 14 godziła się powoli ze stratą punktów, to piłkarze Olimpii odwrócili losy spotkania w zaledwie trzy minuty! Najpierw w 82. minucie gola zdobył najskuteczniejszy piłkarz zaplecza Ekstraklasy - Omran Haydary, a chwilę później bramkę dającą trzy punkty strzelił obrońca - Lukáš Ďuriška.

Mająca zaległy mecz Olimpia ma po 18 kolejkach znakomity dorobek punktowy i już na pewno nie grozi jej przezimowanie choćby blisko strefy spadkowej do II ligi.

23 listopada 2019, 16:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 2-1 Zagłębie Sosnowiec
Omran Haydary 82, Lukáš Ďuriška 85 - Fabian Piasecki 55

Olimpia: 1. Łukasz Sapela - 25. Damian Ciechanowski, 18. Lukáš Ďuriška, 93. Łukasz Bogusławski, 71. Remigiusz Szywacz - 7. Omar Monterde (78, 34. Mohamed Medfai), 44. Dominik Frelek, 21. Maciej Kona, 23. Konrad Handzlik (74, 10. Robert Ziętarski), 19. Elvir Maloku (58, 11. Omran Haydary) - 9. João Criciúma.

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski - 7. Tomasz Nawotka, 17. Kacper Radkowski, 66. Płamen Kraczunow, 27. Rafał Grzelak - 30. Patryk Małecki, 21. Tomasz Hołota, 6. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (67, 98. Wojciech Słomka), 8. Szymon Pawłowski - 99. Fabian Piasecki (76, 10. Stanisław Biłeńkyj).

żółta kartka: Mularczyk.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).