1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Kibice rozpoczęli bojkot

Kibice Olimpii Grudziądz poinformowali dziś za pośrednictwem Facebooka, że rozpoczynają bojkot meczów przy Piłsudskiego 14.

Fani Biało - Zielonych, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od spotkania z Termalicą rozpoczynają protest i 18 września nie pojawią się na stadionie.

Powodem jest m.in. brak porozumienia z władzami klubu, dotyczący prób zakazu dopingu z sektora A4, podwyższenia ogrodzenia na flagi i brak zgody na używanie sektorówek. Wpis odnośnie tego ostatniego punktu znajduje się w regulaminie stadionu, natomiast Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych tego nie zabrania. Problem może pojawić się jedynie w przypadku łamania prawa i ewentualnego ukrywania uczestników zdarzenia. W tym przypadku brakuje zatem dobrej woli zarządu klubu.

Kibice Olimpii żądają dymisji prezesa Tomasza Asensky oraz prokurenta Mariana Pyszory. Na to raczej nie przystanie prezydent Maciej Glamowski, jednak fani zbierają podpisy pod wnioskiem dotyczącym zmiany prezesa zarządu Olimpii Grudziądz S.A.

Post kibiców


Odpowiedź klubu

Na odpowiedź Olimpii Grudziądz S.A. kibice nie musieli długo czekać. Klub, również za pośrednictwem Facebooka, umieścił post z zaproszeniem do rozmów osób decyzyjnych w środowisku kibicowskim. Dość nietypowa komunikacja, jak na tak poważną sprawę. Trudno jednak o inną drogę, gdy kibice nie chcą rozmawiać z klubem. Cierpliwość fanatyków się już raczej wyczerpała i trudno oczekiwać, by do takiego spotkania doszło.

 


Impas?

Z PR-ego punktu widzenia mamy impas, który wynika z poprzednich błędów. Na ten moment klub zapędził się w sytuację, w której ciężko o sensowne wyjście z twarzą. Dla kibiców jedyną oczekiwaną odpowiedzią działaczy będzie ich dymisja, co raczej możemy wykluczyć, przynajmniej w najbliższych miesiącach. Co zatem czeka nas przy Piłsudskiego 14? Prawdopodobnie pustą trybunę na A4 i brak dopingu, który niewątpliwie jest ozdobą każdego spotkania na stadionie im. Bronisława Malinowskiego.


źródło: Kibice Olimpii Grudziądz / Olimpia Grudziądz S.A. / GKSOlimpia.com

 

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113