1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Jacek Trzeciak trenerem Olimpii

Jacek Trzeciak zostanie ogłoszony nowym szkoleniowcem grudziądzkiej Olimpii. Do tego momentu prowadził trzecioligowy ROW Rybnik.

Trzeciak obecny był dzisiaj w Gdyni, na sparingu Biało - Zielonych z Arką (0:2).

Nazwisko to przewijało się w rozmowach władz Olimpii od ponad tygodnia, natomiast drugim z kandydatów był wspomniany przez nas we wcześniejszym artykule Gerard Juszczak.


Jacek Trzeciak jest byłym piłkarzem, oficjalnie kończąc karierę po sezonie 2009/10, choć od kilku lat hobbystycznie grał najniższych klasach rozgrywkowych. W przeszłości walczył na poziomie Ekstraklasy - w zespołach Ruchu Radzionków, RKS-u Radomsko oraz Polonii Bytom. W 2011 roku był powiązany z aferą korupcyjną, dotyczącą meczu sprzed 15 lat, gdy reprezentował barwy Włókniarza Kietrz, ale ostatecznie od zarzutu paserstwa został uniewinniony, a w przypadku zarzutu o charakterze korupcyjnym sąd umorzył postępowanie.

47-latek w rozgrywkach Ekstraklasy zanotował łącznie 114 meczów - najwięcej w Polonii Bytom, pokonując kolejne szczeble od II ligi wzwyż i to z niebiesko-czerwonymi zakończył czynną karierę.

Praca trenerska

W 2012 roku rozpoczął swoją pierwszą samodzielną pracę trenerską - właśnie w Bytomiu, na poziomie I ligi. Wtedy przejął zespół po 10. kolejce, spadł z nim do drugiej ligi, po czym został zwolniony w trakcie rundy jesiennej następnego sezonu. To nie był jednak koniec przygody z bytomską piłką.

Na stadion Polonii Trzeciak wrócił w 2014 roku, jako szkoleniowiec w III lidze. Podczas tej rywalizacji poloniści awansowali do baraży, w których pokonali Wartę Poznań i znaleźli się poziom wyżej. Długo się jednak tym nie nacieszył, ponieważ po kolejnej jesieni stracił pracę. Kibice śląskiego klubu jeszcze raz zobaczyli Jacka Trzeciaka na ławce szkoleniowej w sezonie 2017/18 - w IV lidze i ponownie nie mogli tego miło wspominać, ponieważ po przegranych barażach o awans z Ruchem Radzionków został zwolniony.

W listopadzie ubiegłego roku przejął będący na 16. miejscu w tabeli ROW Rybnik, z misją utrzymania się na poziomie II ligi - niestety bezskutecznie. Kontraktu w tym przypadku jednak nie stracił i teraz ROW po pięciu spotkaniach plasuje się tuż za podium III ligi, z dorobkiem ośmiu punktów.

fot. sportdziennik.com

Komentarze  

mortalgdz
-9 # mortalgdz 2019-09-08 15:44
żul z ulicy by byl lepszym wyborem niz to cos.
Mar
+10 # Mar 2019-09-07 12:24
Zamiana Mariusza Pawlaka na Jacka Trzeciaka... Trenerowi życzę powodzenia, chociaż jego CV wygląda blado w porównaniu do poprzednika.

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113