1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

1,8 mln zł dla Olimpii z miasta

Olimpia Grudziądz S.A. jeszcze w tym miesiącu otrzyma z miasta kolejne wsparcie - tym razem w wysokości 1,8 mln zł.

Na 15. Sesji Rady Miejskiej Grudziądza z 28 sierpnia bieżącego roku uchwalono zmiany w budżecie miasta, w którym przegłosowano m.in. wykup dodatkowych akcji w spółce akcyjnej Olimpii - na kwotę 1,8 mln zł. Jak doskonale wiemy, dokapitalizowanie spółki jest niezwykle istotne dla funkcjonowania klubu.

Blisko 4 mln zł od miasta od początku roku

Nie jest to pierwsze wsparcie z miasta w tym roku budżetowym. Na początku roku miasto wykupiło pakiet akcji o wartości 2 mln zł, a GPP (Grudziądzki Park Przemysłowy) udzielił pożyczki w kwocie 500 tys. zł. Łączne wsparcie - tylko do końca sierpnia 2019 roku - dla naszego klubu wyniosło już zatem 3,8 mln zł.

Jak wyglądała "naprawa" budżetu na wiosnę?

Warto zaznaczyć, że wybrani w styczniu przez prezydenta Glamowskiego działacze - Sylwester Szałkowski oraz Marian Pyszora - podjęli się misji naprawy sytuacji finansowej klubu, który po spadku do II ligi po sezonie 2017/18 miał zaległości na koniec roku na kwotę ponad pół miliona złotych.

Wiosną 2019 r. nowy prezes oraz prokurent podwyższyli jednak znacząco budżet płacowy w zespole. Kontrakty zawodników w porównaniu do jesieni 2018 r. wzrosły o tyle, że już w maju skończyły się środki, które miasto przekazało do klubu. Działacze, którzy mieli odciążyć budżet po poprzedniku, jeszcze bardziej go obciążyli.

Tomasz Asensky, który został kolejnym "ratownikiem" Olimpii - jak sam twierdzi - twardo trzyma się ekonomii i nie pozwolił sobie na wzrost budżetu płacowego po awansie. Przeciwnie, warunki kontraktowe, które obecnie są proponowane piłkarzom, należą do jednych z najniższych w lidze. Zdrowe finanse to fundament polityki nowego prezesa biało-zielonych.

Pomoc z miasta

Czy sierpniowe wsparcie z miasta będzie ostatnim w tym roku dla Olimpii S.A.? Wydaje się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę szaleństwa w klubie na wiosnę. Gdybyśmy mieli bawić się w przypuszczanie, to stawiamy na jeszcze jedno dokapitalizowanie spółki pod koniec roku.


źródło: bip.grudziadz.pl / GKSOlimpia.com / własne / fot. Mariusz Nasieniewski

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113